Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


public:fd:start_usb

====== Różnice ====== Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
public:fd:start_usb [2017/11/03 11:03]
ax_wiki_admin
public:fd:start_usb [2017/11/03 11:04] (aktualna)
ax_wiki_admin
Linia 1: Linia 1:
-== Start systemu z Pendrive ==+=== Start systemu z Pendrive ​===
  
 Komputer powinien umożliwiać start systemu operacyjnego nie tylko z dysku twardego, ale również z urządzeń zewnętrznych,​ jak CD-ROM/DVD czy też Pendrive. Komputer powinien umożliwiać start systemu operacyjnego nie tylko z dysku twardego, ale również z urządzeń zewnętrznych,​ jak CD-ROM/DVD czy też Pendrive.
Linia 11: Linia 11:
  
  
-=== Standardowe procedury ===+==== Standardowe procedury ​====
  
 Najczęściej procedurę BIOS uruchamiamy podczas startu komputera różnymi klawiszami. Postaram się podać tu najbardziej popularne, ale nie mogę zagwarantować,​ że akurat w Twoim przypadku będą działały. W razie potrzeby - szukaj hakerki lub hakera, na pewno pomogą. Najczęściej procedurę BIOS uruchamiamy podczas startu komputera różnymi klawiszami. Postaram się podać tu najbardziej popularne, ale nie mogę zagwarantować,​ że akurat w Twoim przypadku będą działały. W razie potrzeby - szukaj hakerki lub hakera, na pewno pomogą.
Linia 21: Linia 21:
 Teraz kolejne kroki dla różnych systemów BIOS, jakie udało mi się sfotografować i przetestować.  ​ Teraz kolejne kroki dla różnych systemów BIOS, jakie udało mi się sfotografować i przetestować.  ​
  
-=== BIOS komputerów DELL ===+==== BIOS komputerów DELL ====
  
 Komputery DELL mają bardzo zunifikowane BIOSY, wywołujemy je klawiszem F12 podczas startu komputera. Komputery DELL mają bardzo zunifikowane BIOSY, wywołujemy je klawiszem F12 podczas startu komputera.
 {{ :​public:​fd:​dell_bios_boot1.jpg?​400 |}} {{ :​public:​fd:​dell_bios_boot1.jpg?​400 |}}
  
-=== BIOS komputerów z płytą Gigabyte ===+==== BIOS komputerów z płytą Gigabyte ​====
  
 Tutaj klawiszem Del uruchomimy BIOS, ale dla startu Pendrive wystarczy klawisz F12. Tutaj klawiszem Del uruchomimy BIOS, ale dla startu Pendrive wystarczy klawisz F12.
Linia 34: Linia 34:
 {{ :​public:​fd:​gigabyte_pen1.jpg?​400 |}} {{ :​public:​fd:​gigabyte_pen1.jpg?​400 |}}
  
-=== BIOS inny, dawny typ  ===+==== BIOS inny, dawny typ  ​====
  
 Taki BIOS najprawdopodobniej uruchomicie klawiszem Del, trzeba w nim wyszukać kolejność urządzeń i np. przestawić aby Pendrive był przed dyskiem twardym. Taki BIOS najprawdopodobniej uruchomicie klawiszem Del, trzeba w nim wyszukać kolejność urządzeń i np. przestawić aby Pendrive był przed dyskiem twardym.
public/fd/start_usb.txt · ostatnio zmienione: 2017/11/03 11:04 przez ax_wiki_admin